Leman Acoustic – „Sophisticated Point of View”, 2011r.

20 października 2011 13:39

Na swojej najnowszej epce Leman Acoustic znalazł nowy pomysł na swoją muzykę i zaprosił do współpracy kilku doświadczonych muzyków. Sprawdźcie jak na tym wyszedł.
Kiedy moi znajomi odwiedzają Górny Śląsk, za każdym razem dziwią się, że oprócz kominów, hut i fabryk, rośnie tutaj sporo drzew, a miasta nie są wcale takie brzydkie. Poza tym dziwi ich, że od zawsze można było spotkać tu sporo gitarowych zespołów, grających wszystko – od bluesa po indie rocka. Leman Acoustic może w tym środowisku czuć się jak pionier, bowiem niewielu na Śląsku muzyków decyduje się grać w pojedynkę i to muzykę naładowaną tak skrajnymi emocjami. Materiał zebrany na dwóch pierwszych epkach artysty, to w większości proste piosenki, opowiadające proste historie (po angielsku). Dzięki temu, mimo iż samemu przyznaje, że nie wzoruje się na nikim, a już na pewno nie na songwriterach, którzy go „nudzą” (o czym przeczytacie w naszym wywiadzie z artystą), można doszukać się w jego muzyce wpływu kilku z nich – bliżej mu jednak do Demiana Rice’a czy Davida Grey’a niż szalonych freakfolkowców zza oceanu.
Najnowsza epka Lemana „Sophisticated Point of View”, to najciekawsze wydawnictwo muzyka do tej pory. Zaproszenie do współpracy dodatkowych instrumentalistów, w tym wiolonczelistkę  oraz basistę okazało się bardzo dobrym posunięciem. To nadal proste akustyczne piosenki, ale po raz pierwszy tak interesująco zaaranżowane. O ile na wcześniejszych epkach muzyk zostawiał nas sam na sam ze swoim głosem, to tym razem pozwala rozsmakować się brzmieniu poszczególnych utworów.  Ponadto słychać, że w ślad za rozbudowanymi aranżacjami, Leman postarał się o ciekawe linie melodyczne, które słychać już w otwierającym ten skromny zestaw „I Want You Here”. Brzmienie wiolonczeli bardzo dobrze komponuje się z jego głosem – stanowią na tym krążku idealnie dobrany duet. Posłuchajcie „Unite Me” i zrozumiecie o co chodzi. Leman obrał bardzo dobry kierunek. Płyta zdecydowanie na plus.

Ocena: 7

Marcin Bieniek

wywiad :http://www.alemuzyka.pl/wywiady/%e2%80%9esongwriterzy-najczesciej-mnie-nudza%e2%80%9d-wywiad-z-leman-acoustic


Dodaj swój komentarz


E-mail (wymagany, nie publikowany)

Zobacz wszystkie wywiady ›