Bas Tajpan „Korzenie i Kultura”

6 października 2010 22:49

Fani Basa czekali na ten album długo, można powiedzieć, że bardzo długo – całe 10 lat działalności Basa i wreszcie możemy usłyszeć pierwszy kawałek jego solowej płyty –  a pierwszą pozycją jest  Wycelowany . Piosenka  opowiada o latach pracy na scenie muzycznej, zawartych tam przyjaźniach, o całej drodze do stworzenia albumu.

„Korzenie i kultura” to solidna dawka reggae rapu, pełna przemyślanych tekstów i wspaniałych bitów Boba One’a, który zajął się produkcją płyty.  Cały materiał możemy podzielić na dwie części. Pierwsza  jest klimatyczna , nakłania do refleksji, Bas ocenia w niej otaczający go świat , dominują tu szczere wypowiedzi , trudne tematy  i idealnie podsycające do rozważań  bity. Do tej części należą takie kawałki jak Sklep Szatana czy Inwazja (jest to remake znanej już piosenki Basa Tajpana, lecz z nowym tekstem).  W drugiej części płyty znajdziemy piosenki które bujają, a teksty dotyczą bardziej intymnych i prywatnych spraw. Na płycie znajdziemy kawałki które wyraźnie odstają od reszty, są to znakomite Korzenie i Kultura, Potęgą Majestatu czy Historia Pewnego Dębu, ten ostatni  wprowadzi nas na nieco mistyczny poziom.

Debiut Basa jak najbardziej udany, dostarczył nam dużo niezłego materiału do pobujania sie na koncertach, ale również kilka świetnych, wysokiej klasy utworów, które na pewno wpiszą się w historię polskiego reggae rapu .

Plyta wydana została przez młodą wytwórnię Fandango Records, która z każdą nowa plytą zdobywa coraz wieksze uznanie. Na „Korzeniach” Basa zaprezentowało się także wiele gości m.in. Jabaman, Textyl,  Jr. Stress,  Miuosh, Bosski i inni. Oprócz Boba One’a swoje umiejętności w tworzeniu beat’ów zaprezentował również Baloman.  Krótko – płyta którą możemy nabyć od 18 września- jest godna tego aby znaleźć się na półce każdego kto ceni sobie ten gust muzyczny. Basowi  gratulujemy debiutu i życzymy powodzenia na rozpoczętej trasie koncertowej.

Przemysław Spadło


Dodaj swój komentarz


E-mail (wymagany, nie publikowany)

Zobacz wszystkie wywiady ›