Mark Shepherd Swing Quartet ( UK)

30 września 2010 23:57

Mark Shepherd gra od 43 lat, a od 25 występuje na scenie, komponuje i aranżuje muzykę na zamówienia prywatne, dla teatrów, dla siebie i dla innych muzyków.Występował w większości krajów Europy Zachodniej, między innymi w Szwajcarii, Francji, we Włoszech, w Holandii, a także w Walii. Był zaskoczony, że jego śpiew jest tak samo ceniony jak jego gra na trąbce. Teraz zastanawia się nawet, czy nie zostać przede wszystkim wokalistą.Ludzie słuchając go nie mogą uwierzyć, że ten niezwykle utalentowany artysta nie ma ukończonych szkół muzycznych. Shepherd długo tkwił w mylnym przekonaniu, że jego powołaniem jest medycyna. Uświadomił sobie swój błąd w połowie studiów i porzucił Menchester Medical School, żeby zostać muzykiem ulicznym.Sprzedał swoją waltornię, kupił trąbkę i zaczął pracować jako pełnoetatowy grajek uliczny z „grupą” muzyków, która nazywała się Oscar Cheerful Band. Shepherd wciąż jeszcze ma jedyny T-shirt jaki kiedykolwiek wyprodukowali i jedyną kasetę tego zespołu. Od tamtej pory jego kariera nabierała szybkiego tempa.
W sierpniu 2007 przeprowadził się do Polski z miłości i tu pozostał – dla ludzi i dla muzyki.
Jego zespół – zazwyczaj kwartet – gra mieszankę klasycznego swingu i oryginalnych kompozycji, a styl jego muzyki przywodzi na myśl lata 1930-50.
Obecnie Shepherd mieszka w Warszawie i pracuje głównie z polskimi muzykami. Wielką radość sprawiają mu koncerty, w trakcie których ma okazję grać z przedstawicielami najróżniejszych scen muzycznych w Polsce.

Na scenie jest zrelaksowany, zabawny i bezpretensjonalny, a cały ten jego ogromny optymizm przelewa się na publiczność razem z muzyką tworzoną przez najwyższej klasy artystów – bo tylko z takimi zawsze gra.

Koncert odbędzie sie w dn.1.10.2010 w katowickiem klubie Old Timers Garage


Dodaj swój komentarz


E-mail (wymagany, nie publikowany)

Zobacz wszystkie wywiady ›