Festiwal AlterFest juz za nami – podsumowanie

12 marca 2012 21:28

Sześć wydarzeń muzycznych, dwunastu wyjątkowych wykonawców, ponad sześćset osób obecnych na koncertach, muzyka niezależna z najwyższej półki oraz świetna atmosfera podczas festiwalowych koncertów – tak w skrócie można opisać festiwal AlterFest, który odbywał się w dniach 1-10. marca 2012 w Mysłowicach.

W sobotę, 10. marca zakończyła się pierwsza edycja mysłowickiego AlterFest. Podczas festiwalu swoją twórczość zaprezentowało dwunastu wykonawców grających szeroko pojętą muzykę alternatywną, m.in. doskonale znany fanom muzyki alternatywnej zespół Muchy, elektroniczno – indie-rockowy The Cuts, Don’t be a Poor Person, czy The October Leaves. Na koncertach odbywających się w ciągu sześciu dni (1-3 oraz 8-10 marca) pojawiło się łącznie ponad 600 osób. Biorąc pod uwagę to, iż koncerty miały kameralny charakter, tak duża frekwencja uważana jest za ogromy sukces.

Festiwal AlterFest odbywał się w dniach 1-10 marca w trzech miejscach: Mysłowickim Ośrodku Kultury oraz w pubach Wiking i Kalosz. Mimo, że była to pierwsza edycja festiwalu, AlterFest spotkał się z dużym zainteresowaniem miłośników tego typu muzyki, a Mysłowice ponownie na kilka dni stały się ważnym miejscem na mapie wydarzeń związanych z muzyką alternatywną.

– Cieszę się, że w Mysłowicach odżył duch muzyki niezależnej, alternatywnej. To miasto od zawsze kojarzyło się z tego typu muzyką. Przez ostatnie lata klimat kultury niezależnej w tym mieście zamierał, ale mam nadzieję, że dzięki AlterFest Mysłowice znowu będą kojarzone z alternatywną twórczością. Mogę zapewnić, że impreza będzie cykliczna, już teraz zaczynamy przygotowania do przyszłorocznej edycji festiwalu. To, że pierwsza edycja festiwalu się udała, spełniła, a może nawet przerosła nasze oczekiwania, wzbudziło we mnie jeszcze więcej chęci do działania i rozwijania festiwalu. Dlatego już dziś zapewniam, że przyszłoroczny AlterFest będzie zarówno pod względem organizacyjnym, jak i przede wszystkim artystycznym, dużo lepszy od tegorocznej edycji – mówi Łukasz Prajer, pomysłodawca i organizator festiwalu AlterFest.

Kolejna edycja festiwalu odbędzie się za rok, a informacje na temat wykonawców, którzy zagrają na przyszłorocznym AlterFest pojawią się jeszcze w tym roku na oficjalnym profilu festiwalu AlterFest na Facebooku (facebook.com/alterfest.myslowice).


Dodaj swój komentarz


E-mail (wymagany, nie publikowany)

Zobacz wszystkie wywiady ›