Dorian Concept support: Ch.District, An On Bast -Ka-ce , Klub Flow 10.12.2010

21 listopada 2010 14:30

Pomimo tego, że ubiegły rok obfitował w doskonałe debiuty, ukazujące całe spektrum nowych brzmień w muzyce elektronicznej, palma pierwszeństwa należy się bez najmniejszych wątpliwości Oliverowi Jonsonowi, ukrywającemu się pod pseudonimem Dorian Concept. To właśnie jego album, zatytułowany When Planets Explode, pomimo zaledwie trzydziestominutowej objętości, okazał się tą płytą, która wzbudziła powszechny zachwyt zarówno krytyki, jak i odbiorców, a singiel Trilingual Dance Sexperience stał się jednym z największych klubowych przebojów.

Sięgając po instrumentalny hip-hop, młody Austriak wtłoczył go w rozwiązania znane z zupełnie innych gatunków, łącząc go z IDMową energią, synthpopowym chłodem, funkującymi basami i daft punkowskim tanecznym szaleństwem, tworząc album, który wielu krytyków uznało, za pierwszego reprezentanta muzyki XXI-wieku, takiej, jakiej nie grano jeszcze nigdy wcześniej.  Wyraźnie nawiązując w swojej twórczości do legendarnych beatmakerów pokroju Madliba czy Prefuse 73, potrafił, w odróżnieniu od nich nadać swoim abstrakcyjnym, mocno połamanym kompozycjom olbrzymi taneczny potencjał, który odczuła zarówno wielotysięczna festiwalowa publiczność, jak i bywalcy nieco mniejszych klubów. Nic więc dziwnego, że w ciągu roku stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych DJ-ów na świecie, równie skutecznie podbijającym sceny Ameryki i Europy, co Azji.

Dlatego też z olbrzymią radością, chcielibyśmy Was zaprosić na jego występ, który odbędzie się 10 grudnia w katowickim klubie Flow, licząc na to, że dacie się porwać tej niesamowicie energetycznej mieszaninie futurystycznych dźwięków, zdolnych poruszyć nawet tych, którzy po raz ostatni tańczyli na szkolnych dyskotekach i do dziś mają traumy. Nie warto przegapić takiej okazji!

źródło: materiały promocyjne organizatora


Dodaj swój komentarz


E-mail (wymagany, nie publikowany)

Zobacz wszystkie wywiady ›