LIPALI – „Nie oceniam, gram”

3 września 2012 21:02
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kiedy kilka lat temu Tomasz Lipnicki ogłosił, iż jego nowym wcieleniem muzycznym będzie zespół LIPALI, nikt nie spodziewał się chyba, że ten charyzmatyczny artysta nie poradzi sobie z nowym składem. Dziś już wiadomo, że Lipa konsekwentnie realizuje swoje zamysły artystyczne a jak mu to wychodzi każdy może ocenić sam. Panie i Panowie przed wami wspomniany lider LIPALI.

Grzegorz Luzar: Jesteście świeżo po wizycie w Jarocinie. Jakie wrażenia, było gorąco czy tylko letnio? Przede wszystkim ciekawi mnie jak obecnie postrzegasz nową bądź co bądź formułę tego festiwalu?

LIPA: Było gorąco, ludzie rozbawieni, roztańczeni i upiwieni. Myślę że zostało coś ze starego, punkowego klimatu.

Lipali to zespół regularnie koncertujący. Od niedawna daje się zauważyć, że pojawiacie się na praktycznie wszystkich większych imprezach/festiwalach plenerowych w Polsce. To zasługa managementu czy niejako skutek reaktywacji koncertowej Illusion ?

Dwa w jednym. Świetna robota Tomka Grońca i całej ekipy MusicArt. Zapewne reaktywacja Illusion pomogła w realizacji koncertów Lipali.

W zeszłym roku ukazało się akustyczne dvd Lipali. Koncert zdecydowanie wart uwagi zarówno od strony tego co zaprezentowaliście muzycznie jak i wizualnie. Wszystko wyszło tak jak chcieliście czy jednak coś byś teraz zmienił w efekcie finalnym ?

Jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego, nie zmieniałbym nic.

Przygotowaliście nową płytę. Nagrania jak sądzę już za wami. Czego będzie można się spodziewać po nowym krążku? Będą radykalne zmiany a może inne niespodzianki ?

Pytanie z rodzaju” jak na nie sensownie odpowiedzieć?” 🙂 Zatrudniliśmy cyrk, kilku polityków oraz surykatki. Będzie to widzialne w kilku piosenkach ale to nadal stare, dobre Lipali.

Nagraliście już 4 pełne albumy jak z perspektywy czasu oceniasz te płyty ?

Wychodzą powoli z wieku dziecięcego, cieszę się że im jeszcze wąsy nie rosną.

Są jakieś doświadczenia związane z Lipali, które uważasz za przykre? A może jakieś decyzje, które uważasz iż zostały błędnie podjęte. Pytam bo niejednokrotnie artyści patrząc wstecz zmienili by kilka faktów. Jak jest z Tobą i Lipali ?

Przykre są koncerty w klubach które nie posiadają garderoby. Ale czego się nie robi dla kasy:)

Odkąd pamiętam teksty jakie pisałeś zawsze były warte uwagi słuchacza. Pisane po polsku bez zbędnego mydlenia oczu. Jak Ty jako ich autor postrzegasz swoje liryki ?

Dyrdymały i bla bla bla generowane przez program komputerowy z błędnymi danymiwejściowymi. Czekam na nagrody związku literatów i zbieraczy puszek.

Stanowicie bardzo zgrane trio. Nie ma przerostu formy nad treścią a jednocześnie są wszystkie elementy konieczne do osiągnięcia zamierzonego efektu końcowego. Wyobrażasz sobie obecnie ten zespół z innymi załogantami ?

Wyobraźnia moja nieograniczoną jest, nawet fizyka kwantowa mi wchodzi do głowy, nie mówiąc już o możliwości grania z innymi ludźmi. Tiaaa….ale Lipali to by już nie było. Lipali to nas trzech bądź dwoje choć pojedynczo nie bardzo.

Twój wokal od zawsze jest jednym z bardziej charyzmatycznych na krajowej scenie rockowej i nie tylko. Dbasz jakoś szczególnie o struny głosowe ?

Tak, mam taki mały szaliczek który wpuszczam do gardła na noc owijając nim struny.Oprócz tego często wrzeszczę na siebie. Strach pomaga utrzymać gardło na odpowiednim poziomie skupienia:)

Nie mogę nie zadać pytania o Twój wizerunek. Jesteś od lat zafascynowany tatuażami.Masz jeszcze wolne miejsca na ciele? Chyba, że odpuściłeś już to wciągające hobby?

Miejsca ci u mnie dostatek a gdy zbraknie, zawsze jest jeszcze wewnętrzna strona.

Jak oceniasz pozycje Lipali na rynku muzycznym w Polsce? Jest dobrze czy raczej masz sporo negatywnych odczuć?

Nie oceniam, gram.

Jakie plany na najbliższą przyszłość? Kiedy premiera nowej płyty? Będzie zmasowany atak koncertowy czy tylko weekendowe koncerty w całym kraju?

LIPA:Płyta powinna pokazać się w sklepach 01.10.2012, na stronie internetowej można zamawiać już dziś i zapewne posmakować parę dni wcześniej.
QLOS: Co do koncertów będą dwa premierowe 30.09 Warszawa-klub Hybrydy i 1.10 Gdańsk-klub Parlament. Jeśli chodzi o trasę zaczynamy 12.10 w Katowicach-klub Kultowa

Ostatnie słowo w imieniu zespołu należy do Ciebie. A Ja dziękuję za poświęcony czas.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Ostatnim słowem będzie : „zymotic”.

rozmawiał Grzegorz Luzar
sierpień 2012

foto:lipali.net

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Dodaj swój komentarz


E-mail (wymagany, nie publikowany)

Zobacz wszystkie wywiady ›