AbradAb – „Abradabing”

12 października 2010 14:05
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

AbradAb i O.S.T.R. razem! – tym hasłem atakowały nas media od dłuższego czasu, machina ruszyła. Dziś już każdy może udać się do sklepu i sięgnąć po „Abradabing”- na którym AbradAb wraca do tego co umie robić najlepiej, czyli tworzenia stuprocentowego hip-hopu.   Wielu zastanawiało się co wyniknie z kolaboracji dwóch znanych polskich raperów . Odpowiedź jest prosta : Fani krajowego hip-hopu otrzymali w tym roku kolejną godna uwagii płytę.  Jednak czy spełnia ona wysokie wymagania, jak mogłoby się wydawać , należy przed nią stawiać.  Obecność  Ostrego występującego nie tylko w roli muzyka, ale również jako producenta, na pewno podwyższa rangę albumu, do tego mamy skrecze FEELX’a oraz samego AbradAba  w nienagannnej formie.  To wystarczy aby było o albumie głośno. To wystarczy także aby stworzyć świetny krążek.

Muzycznie „Abradabing”  wywoła pozytywne odczucia u każdego kto zdecydował się sięgnąc po tą pozycję.  Tytuł nawiązuje do dubbingu, teksty odnoszą się  do otaczającego świata, usłyszymy to zwłaszcza  w mocniejszych kawałkach takich jak , promujący album „Mamy królów na banknotach” czy „Czuję się jak”. Unikalnego dAbowego stylu uświadczymy na wywołującym uśmiech „Zawalidroga”.  Cały materiał jest dość spójny mimo, iż znajdą się piosenki  nieco słabsze, (w końcu mamy ich aż 16), to twórcy rehabilitują się takimi kawałkami jak np. Dzik – moim zdaniem najlepszy na płycie.  AbradAb na wczęsniejszym longplayu wykorzystywał prawdziwe instrumenty, jednak tym razem postawił na sample przez co znajdziemy także liczne wstawki komentujące dane utwory.

Nie zabrakło również gości m.in: Koniu, Kontrabanda, Gutek, Dj Haem czy Frenchman.  AbradAb ma swój fanzone, który z pewnością kupi  nowa płytę, lecz „Abradabing” ma szansę wgryść się także w umysły nie zawładnięte jeszcze przez dAba. Polecam.

Przemysław Spadło

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Dodaj swój komentarz


E-mail (wymagany, nie publikowany)

Zobacz wszystkie wywiady ›