„Tylko Nie Bytom! – koncert Low Cut i Dead Snow Monster”

27 listopada 2011 18:16

„Tylko nie Bytom!” to cykl comiesięcznych koncertów połączonych z imprezami towarzyszącymi mających na celu przybliżenie śląskiej publiczności najciekawszych zjawisk pojawiających się na szeroko rozumianej alternatywnej scenie muzycznej – zarówno polskiej jak i zagranicą. Myślą przewodnią całego cyklu jest współpraca artystów zagranicznych z rodzimymi, konfrontacje doświadczeń nie tylko muzycznych, które być może zaowocują dalszą współpracą w przyszłości. Chcemy zachęcić muzyków nie tylko do współdzielenia sceny, ale również otwarcia się na nowe wpływy i pokuszenie się o stworzenie czegoś zupełnie nowego. Artyści będą wspólnie eksperymentować na oczach i uszach naszej widowni, bagaż ich doświadczeń zderzonych ze sobą z pewnością da interesujący efekt.

Bytom od dawna zasługuje na miejsce na mapie europejskich działań kulturalnych, naszymi działaniami chcemy jeszcze dobitniej to pokazać. Bardzo ważnym elementem projektu jest zmiana nastawienia do Bytomia zarówno przyjezdnych jak i samych Bytomian. Kolejne koncerty będą odbywały się w zaskakujących, często niewykorzystywanych przez lata lokalizacjach. Chcemy pokazać, że Bytom pełen jest miejsc absolutnie wyjątkowych, chcemy wtłoczyć w te miejsca nową energię, zdefiniować na nowo ich przeznaczenie i charakter. Do współpracy chcemy zaprosić lokalną młodzież, organizacje pozarządowe i wszystkich Bytomian, którzy podobnie jak my widzą w swoim mieście nieprzebrane pokłady potencjału.

W ramach grudniowej edycji zagrają:

Low Cut (Ostrzeszów)

Zupełnie nowa formacja, choć złożona ze znanych już muzyków. Trzon zespołu tworzą muzycy zespołu LET THE BOY DECIDE, który zawiesił działalność na czas nieokreślony. LOW-CUT kontynuuje tradycje LTBD tworząc na wskroś amerykańską muzykę inspirowaną tamtejszym rockiem alternatywnym. LOW-CUT poszerza to spektrum brzmień o nieco bardziej hałaśliwe gitary i wykrzyczane wokale. Ich błyskotliwy debiut ujrzał światło dzienne jesienią 2011 roku i przyniósł sporą dawkę energicznego, męskiego grania hołdującego klimatom wytwórni Sub Pop. Ich koncerty stoją na światowym poziomie, ale czego innego można spodziewać się po muzykach z tak dużym doświadczeniem. Połączenie tego doświadczenia z debiutancką energią stanowi główną siłę LOW-CUT.

Dead Snow Monster (Wrocław)

Rockowe trio. Charakteryzuje się bezczelną, minimalistyczną formą i brudnym, garażowym brzmieniem. Działają razem od dwóch lat.  Jeśli lubicie brzmienie gitary Jacka White’a – polubicie też Dead Snow Monster. Ich żywiołowe koncerty cieszą się sporym uznaniem, grali m.in. na PiotrkOFF Art Festival oraz na Open’er Festival w Gdyni. Ich muzyka trafiła na wydawaną przez radiową Trójkę kompilację „Offensywa 4”. Na koncie mają dwie EPki i zarejestrowany materiał na debiutancką płytę – premiera jeszcze w tym roku.
info:www.becek.pl

Dodaj swój komentarz


E-mail (wymagany, nie publikowany)

Zobacz wszystkie wywiady ›