Terry Man Band + Ad Hoc + Rocky Road

9 sierpnia 2011 18:57

Terry Man – ciemnoskóry gitarzysta, kompozytor, wokalista, bluesman, showman producent. Urodził się w Missisipi gdzie pobierał nauki bluesa „u źródeł”.Jako nastolatek przeprowadził się do Nowego Jorku gdzie zaczął udzielać się jako muzyk sesyjny oraz realizował swoje własne projekty.
Tam poznał Jimi Hendrixa i Janis Joplin, którzy wywarli spory wpływ na jego muzykę. Terry ma na swoim koncie współpracę z wieloma artystami, m.in. z zespołem The Waterboys Leslie West, Ritchie Blackmoore, Greatful Dead, Debbie Harry oraz z Johnem Lennonem. Występuje na wielu prestiżowych festiwalach na całym świecie. Na jego repertuar, oprócz kompozycji autorskich i standardów bluesowych, składają się utwory jego przyjaciół z zespołu the Eagles oraz Keitha Richardsa.

http://www.terryman.com/

2011-08-27 godz. 17:00 , Letnia Scena Leśniczówki – Duży Krąg Taneczny WPKiW

Ad Hoc

To pięciu muzyków z Górnego Śląska, którzy od 2009 roku tworzą w całości własne kompozycje osadzone w szeroko pojętej stylistyce rockowej. Ze względu na zróżnicowane upodobania muzyczne członków, ich twórczość jest bardzo elastyczna a to sprawia, że nie łatwo jest ich zaszufladkować. Od początku swojej działalności kapela stworzyła 20 piosenek i zagrała ponad 30 koncertów. W Bitwie Kapel w 2009 roku zdobyła dwie nagrody (publiczności oraz jury). Pojawiła się także na antenie radia Katowice z utworem „Każdy robi to co chce” , a w 32 notowaniu listy przebojów Radia Egida uzyskała pierwsze miejsce z utworem „Tak to”. W roku 2011 zespół nagrał swój pierwszy singiel zatytułowany „Hitem to to nie będzie”, a obecnie przygotowuje się do nagrania płyty długogrającej.

http://www.myspace.com/adhoci

Rocky Road

Pomysł o założeniu zespołu, w głowach Krzysztofa i Maćka, zrodził się wiele lat temu. Jednak przełomowym momentem, było przypadkowe spotkanie ze Sławkiem na organizowanych przez Leszka Windera warsztatach bluesowych w 2006 roku.
Mimo wielu perturbacji osobowych, ten trzyosobowy trzon zespołu, przetrwał do dnia dzisiejszego.
Po długich poszukiwaniach do grupy dołącza w 2007 roku Bartek, którego Krzysiek poznaje… w autobusie.
Wreszcie w odpowiedzi na ogłoszenie o poszukiwaniach wokalisty, zgłasza się na początku roku 2009, Adam.

Muzyka, którą gra Rocky Road to połączenie bluesa i rocka. Zdecydowana większość utworów, to kompozycje własne.

http://www.myspace.com/rockyroadbandDodaj swój komentarz


E-mail (wymagany, nie publikowany)

Zobacz wszystkie wywiady ›