Festival Form Etnicznych i Jazzovych

6 października 2010 17:13
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Międzynarodowy festiwal który będzie odbywać się w Gliwicach w dniach od 27.09.2010 do 09.10.2010 jest organizowany przez
Fundację Integracji Kultury i ma mieć charakter powtarzalny.

Impreza od samego początku, bo jest to edycja pierwsza, będzie prezentować trendy światowe, głównie w zakresie muzyki ethno i jazzowej.
W bardzo bogatym programie weżmie udział 42 artystów z 15 państwi 4 kontynentów, którzy są niekwestionowanymi gwiazdami gatunków muzycznych prezentowanych na festiwalu. Wszystko to nadaje wydarzeniu rangę liczącej się w Polsce imprezy, na którą przybywać mają nie tylko najlepsi z muzyków, ale również najlepsza publiczność.

Całość projektu jest realizowana przy pełnym poparciu i częściowym dofinansowaniu władz miasta, w tym Wydziału Kultury i Promocji Miasta, które upatrują w PALMJAZZ FESTIVAL szansę na skuteczne promowanie Gliwic.

12 koncertów w 7 dniach festiwalowych odbędzie się w SCENA-BAJKA ul.Dolnych Wałów 3 – wszystkie o godz.19.00
2 edycje Jam Session odbędą się w Klubie “Siedlisko” Gliwice-Łabędy ul.St.Jaracza 13 – o godz 20.00.

Komitet organizacyjny festiwalu tworzą:

  1. SYLWESTER CZERWIEŃ
  2. KRZYSZTOF GAWLIK
  3. ARKADIUSZ JAWORSKI
  4. MAŁGORZATA KNOBLOCH
  5. KRZYSZTOF KOBYLINSKI
  6. TADEUSZ MALICKI
  7. KATARZYNA MASTAJ
  8. SZCZEPAN SOŚNIAK
  9. WALDEMAR SZOSTAK

PROGRAM FESTIWALU

28.09.2010, g.19-Scena-Bajka, ul. Dolnych Wałów 3

  1. Dima Gorelik Trio: Dima Gorelik(ISR)-gt, Jan Cichy(POL)-bg, Bartek Staromiejski(POL)-dr
  2. Boris Malkovsky Ensemble: Time Petah-Tiqva, Boris Malkovsky(ISR)-bayan,pno,composition, Barbara Gąsior(POL)-vn, Renata Borucka(POL)-vn, Anna Ostachowska(POL)-vla, Magdalena Pluta(POL)-cello, Józef Michalik(POL)-dbass

30.09.2010, g.19-Scena-Bajka

  1. Hanka Rybka z Góralami: Hanka Rybka(POL)-voc, Andrzej Polak(POL)-vn, Pawel Trebunia-Tutka(POL)-vn, Józef Michalik(POL)-dbass, Leszek Szczerba(POL)-sax, Sławomir Berny(POL)-dr
  2. Duo: Marina Zakharova & Orhan Agabeyli: Marina Zakharova(UKR)-voc, pno, Orhan Agabeyli(AZE)-percussion

01.10.2010, g.20-Jam session-Klub “Siedlisko”, ul. Stefana Jaracza 13

  1. Prowadzacy: Arek Skolik(POL)-dr, Tomek Kupiec(POL)-dbass, Bogusław Kaczmar(POL)-pno

02.10.2010, g.20-Jam session-Klub “Siedlisko”

  1. Prowadzacy: Atma Anur(GB)-dr, Guil Guimaraes(BRA)-dbass, Tomek Mucha(POL)-vn

03.10.2010, g.19-Scena-Bajka

  1. Trilok Gurtu(IND)-solowy koncert perkusyjny
  2. Krzysztof Kobyliński Music Project: Krzysztof Kobylinski(POL)-pno,vocoder, Reut Rivka Shabi(HOL)-voc, Dima Gorelik(ISR)-gt, Vladiswar Nadishana (RUS)-ethno instruments, Tom Dayan(ISR)-dr

05.10.2010, g.19-Scena-Bajka

  1. Nadishana Trio: Vladiswar Nadishana(RUS)-ethno istruments, Steve Shehan(GB)-percussion, Armin Metz(GER)-bg

07.10.2010, g.19-Scena-Bajka

  1. Fima Ephron Band: Fima Ephron(USA)-bg, Adam Rogers(USA)-gt, Clarence Penn(USA)-dr
  2. Adam RogersTrio: Adam Rogers(USA)-gt, Clarence Penn(USA)-dr, Matthew Brewer(USA)-dbass

08.10.2010, g.19-Scena-Bajka

  1. Duo: Louis Sclavis & Michel Rabbia, Louis Sclavis(FRA)-saxes, Michele Rabbia(ITA)-percussion

09.10.2010, g.19-Scena-Bajka

  1. 1.Kalevi Luihivuori Sun trio: Kalevi Louhivuori(FIN)-tp, flugelhorn, Olavi Louhivuori(FIN)-dr, Antii Lotjonen(FIN)-dbass
  2. 2.Nisza: Jacek Mielcarek(POL)-klarnet, Kuba Mielcarek(POL)-dbass, Mateusz Szemraj(POL)-oud, Wojciech Lubertowicz(POL)-percussion

źródło: www.palmjazz.pl

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Dodaj swój komentarz


E-mail (wymagany, nie publikowany)

Zobacz wszystkie wywiady ›